BRZOSKWINIA INKA
Ten produkt nie ma jeszcze opinii
Twoja opinia
aby wystawić opinię.
- Paczkomaty InPost - wybierz paczkomat 15.99 zł brutto
- Odbiór osobisty ul. Daleka 1-3 Zgierz 0.00 zł brutto
BRZOSKWINIA INKA WIELKOŚĆ DRZEWA: 140-180 cm
BRZOSKWINIA INKA jest niezwykle popularną odmianą, głównie ze względu na duże, soczyste i bardzo smaczne owoce.
Zastosowanie brzoskwini Inki
Brzoskwinia to jeden z najsmaczniejszych owoców na świecie. Odznacza się dużą wartością odżywczą. Zawartością witaminy A ustępuje tylko morelom. Wyśmienita deserowa odmiana, idealna również do przetworów i pysznych kompotów. W czasie kwitnienia drzewo jest niezwykle atrakcyjną ozdobą ogrodu.
Pielęgnacja i wymagania
Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym, ciepłym, osłoniętym od wiatru. Gleba powinna być żyzna, próchniczna, piaszczysto-gliniasta o obojętnym pH. Jest dostatecznie wytrzymała na mróz, jedynie pąki kwiatowe są średnio odporne na przymrozki.
Owocowanie brzoskwini Inki
Odmiana SAMOPYLNA, do owocowanie nie potrzebuje zapylacza. Owocuje corocznie i obficie. Dojrzałość zbiorczą osiąga zwykle w sierpniu. Rodzi duże, czasem nawet bardzo duże, ciemnożółte owoce, pokryte niemal w połowie czerwonym, kropkowanym rumieńcem, o żółtokremowym, bardzo soczystym, kwaskowatym, smacznym miąższu, dobrze odchodzącym od pestki.
Cięcie brzoskwini Inki
Brzoskwini nie powinno się przycinać na przedwiośniu, kiedy jest zimno i wilgotno. Zbyt wczesne cięcie i skracanie gałęzi powoduje, że rośliny łatwiej przemarzają, nawet przy stosunkowo niewielkim mrozie, mogą również częściej chorować. Z tego powodu brzoskwiń nie powinno się przycinać wcześniej niż w drugiej połowie marca. Zazwyczaj cięcie brzoskwini przeprowadza się w tak zwanej fazie różowego pąka (czyli gdy na pędach są pąki kwiatowe), a nawet w czasie kwitnienia lub tuż po nim. Należy wybrać ciepły, słoneczny i suchy dzień.
Cięcie brzoskwini latem: pędy można też skracać latem, ale nie później niż w połowie sierpnia. Zbyt późno wykonany zabieg cięcia wydłuża okres wzrostu rośliny oraz sprawia, że nie wchodzi ona w stan zimowego spoczynku i łatwiej przemarza.